کانون هواداران منچسترسیتی در ایران

banner ads
  • Reza MC
  • پنجشنبه 30 اردیبهشت 1400
  • , ,
  • 589 بازدید
  • 0 نظر

رسمی :روبن دیاز بهترین بازیکن فصل لیگ برتر انگلیس شد

روبن دیاز، مدافع پرتغالی منچستر سیتی، از نگاه اتحادیه نویسندگان ورزشی انگلیس به عنوان بهترین بازیکن فصل لیگ برتر انتخاب شد. 

http://s3.picofile.com/file/7703521070/ea5opxvvnafkcjdmsco.gif

منچسترسیتی اگرچه در این فصل شروع خوبی در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس نداشت اما در ادامه شرایط این تیم تغییر کرد و تیم پپ گواردیولا موفق شد با پیروزی های پیاپی به صدر جدول صعود کند و سپس از رقبای خود فاصله بگیرد.

 

اخیراً قهرمانی تیم پپ گواردیولا در رقابت های لیگ برتر انگلیس قطعی شد. اما یکی از مهمترین دلایل این موفقیت قطعاً خط دفاعی قدرتمند منچسترسیتی در این فصل بوده است. یکی از انتقاداتی که از سیتی تحت هدایت گواردیولا مطرح می شد ضعف دفاعی این تیم بود اما آنها در این فصل تنها 32 بار دروازه خود را باز شده دیدند.

خرید جدید سیتیزن ها در تابستان یعنی روبن دیاز یکی از مهمترین عوامل بهبود اوضاع دفاعی این تیم به شمار می‌آید. او در این فصل از رقابت های لیگ برتر 31 بازی برای منچسترسیتی انجام داده و کمتر شاهد اشتباه از سوی او بوده ایم. همچنین مدافع پرتغالی در راه رسیدن سیتی به فینال لیگ قهرمانان اروپا نیز بسیار تاثیرگذار عمل کرد.

 

همه این مسائل باعث شد که روبن دیاز از سوی اتحادیه ورزشی نویسان فوتبال انگلیس به عنوان بهترین بازیکن فصل رقابت ها شناخته شود. او بیش از 50 درصد آرا را از آن خود کرد و نکته جالب تر اینکه آخرین بار در سال  1989 یک مدافع به نام استیو نیکول از لیورپول پیش از دیاز این عنوان را تصاحب کرده بود.

دیاز بعد از کسب این جایزه گفت: "من شنیدم که یکی از افراد باشگاه گفت ما وسط طوفان زندگی می کنیم. بعضی اوقات حتی وقت جشن گرفتن و فکر نکردن به مسائل را نداریم و فقط حرکت ‌می کنیم. سال آینده یک چالش جدید پیش روی ما خواهد بود و ما به عنوان فوتبالیست باید پرانگیزه تر باشیم."

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها