کانون هواداران منچسترسیتی در ایران

banner ads
  • Reza MC
  • چهارشنبه 12 آبان 1395
  • , ,
  • 901 بازدید
  • 0 نظر

منچستر سیتی 3-1 بارسلونا؛ انتقام سنگین پپ در اتحاد

در شب اول از دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا تیم فوتبال منچستر سیتی موفق شد با 3 گل در مقابل بارسلونا به برتری قاطعانه برسد.

 به ادامه مطلب بروید

منچسترسیتی در شرایطی میزبان بارسلونا بود که در 6 دیدار قبلی با این تیم هرگز طعم پیروزی را نچشیده بود و قصد داشت در خانه سنت شکنی کند.

 

در دقایق ابتدایی بازی به آرامی دنبال شد و دو تیم همدیگر را محک می زدند و صحنه سرنگون شدن استرلینگ توسط اومتیتی در دقیقه 10، شاید تنها حادثه مهم اوایل بازی بود.

 

اولین موقعیت مهم بارسلونا در بازی، گل اول را برای بلوگرانا را به همراه داشت. ضد حمله سریع شاگردان انریکه منتج به گلزنی لیونل مسی در انگلیس شد. نفوذ نیمار از سمت چپ و پاس زیبای او به مسی، او را در موقعیت بسیار خوبی قرار داد و ضربه زمینی او به سمت چپ دروازه کابایرو، گل اول را برای بارسا به ارمغان آورد.

 

بعد از گل، سیتیزن ها آهنگی هجومی به خود گرفتند و ضربه محکم گوندوغان در دقیقه 23 با مهار خوب تراشتگن همراه بود. در دقیقه 34، نیمار در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفت اما تعلل او باعث از دست رفتن موقعیت شد.

 

دو دقیقه بعد، آندره گومس در موقعیت بسیار خوبی قرار داشت اما او نیز در باز کردن دروازه کابایرو ناکام ماند و یک دقیقه بعد ارسال زیبای مسی از روی سر سوارز رد شد تا بازی با همان نتیجه باقی بماند.

 

اما در دقیقه 39 بالاخره دروازه بارسلونا باز شد و همکاری زیبای بازیکنان منچسترسیتی و پاس بسیار خوب استرلینگ در دهانه دروازه به گوندوغان رسید تا این هافبک آلمانی، گل تساوی را به ثمر برساند.

 

در ادامه، حملات دو تیم به سرانجام نرسید تا نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان برسد.

 

اما بازی در نیمه دوم نیز با حملات خطرناک دو تیم آغاز شد. در دقیقه 47، استرلینگ می توانست دروازه بارسا را باز کند اما تعلل او در زدن ضربه نهایی باعث شد تا موقعیت از دست برود. یک دقیقه بعد، ضربه آگوئرو با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 50، اوتیتی در دو صحنه می توانست گلزنی کند اما بدشانسی و تعلل باعث شد تا بازی با همان نتیجه تساوی دنبال شود.

 

اما یک دقیقه بعد و روی یک ضربه آزاد، دی بروین موفق شد با ضربه ای غیرقابل مهار، گل دوم سیتیزن ها را در خانه به ثمر برساند تا منچستر 2-1 از حریف نامدار خود پیش افتد.

 

بعد از گل، اوتامندی این موقعیت را داشت که اختلاف را به 2 گل برساند اما در این امر موفق نبود. در دقیقه 59، سوارز موقعیت خوبی داشت تا بازی را به تساوی بکشند اما کنترل بد او مانع این اتفاق شد. لحظاتی بعد، نفوذ خوب کولاروف از سمت چپ با پاس عرضی او همراه بود اما دی بروین نتوانست از این موقعیت استفاده کند.

 

در دقیقه 64، نفوذ سوارز و پاس زیبای او به درون محوطه جریمه، آندره گومس را در موقعیت تک به تک قرار داد اما ضربه او به تیر افقی برخورد کرد. چند لحظه بعد، ضدحمله سریع سیتیزن ها، دی بروین را در موقعیت خوبی قرار داد اما ضربه او از پشت محوطه جریمه با سایش به تیر دروازه به بیرون رفت.

 

اما در دقیقه 72، سیتیزن ها موفق شدند گل سوم را نیز توسط ایکای گوندوغان به ثمر برسانند. ضدحمله سیتیزن ها بعد از کرنر بارسا، با پاس فوق العاده دی بروین به ناواس همراه بود اما آگوئرو نتوانست از پاس او به خوبی استفاده کند و در برگشت، گوندوغان درون شش قدم با ضربه ای محکم دروازه تراشتگن را گشود تا اختلاف به 2 گل برسد.

 

دقایقی بعد، حمله خطرناک بارسلونا می توانست اختلاف را کم کند اما نیمار در آفساید قرار داشت. در دقیقه 80، آگوئرو در موقعیت خوبی قرار داشت اما ضربه او از زاویه بسته ره به جایی نبرد. در ادامه نیز حملات دو تیم بی نتیجه ماند تا در نهایت منچسترسیتی با 3 گل از سد حریف نامدار خود گذر کند.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها